gosciniec skalnik
bukówka
widok

Atrakcyjne wycieczki

Przykładowe wycieczki
Poniżej proponujemy trasy wycieczek w zależności od środku transportu. Wariacji na temat marszrut jest tak wiele, że nie ma większego sensu tworzyć w tym miejscu kolejnych przykładów. Służymy Państwu pomocą w skonfigurowaniu własnej trasy, w zależności od: wieku, stopnia sprawności fizycznej, dyspozycji czasem i preferencji dotyczących zainteresowań. W ten sposób można uniknąć rozczarowań, potu i… łez

PIESZE
Zdobywamy Skalnik, najwyższy szczyt (944 m n.p.m.) Rudaw Janowicki, wchodzący w skład Korony Gór Polskich. Na zdobywców czeka specjalny certyfikat. Na trasie ciekawe miejsce, jak chociażby: świątynia hinduska, kopalnia dolomitu, a przede wszystkim piękne widoki na obie strony Rudaw, na Kotlinę Kamiennogórską i Kotlinę Jeleniogórską, na tę drugą z punkt widokowego na Ostrej Małej (935 m n.p.m.).
(fot. Galeria rudawy widok na Karkonosze z Ostrej Małej)
Marszruta (16,5 km – 5:10 h): Pisarzowice – Pod Jaworową (czarny szlak) – Czarnów (niebieski) – Czartak (żółty) – kopalnia dolomitu (żółty) – Przełęcz Rudawska (niebieski) – Skalnik (niebieski) – Ostra Mała (czerwony, żółty) – Rozdroże pod Bobrzakiem (czerwony) – Rozdroże pod Wilkowyją (niebieski) – Pod Jaworową (niebieski, czarny) - Pisarzowice

ROWEROWE SZOSOWE
Nad Zalew Bukówko, najwyżej w Polsce położony sztuczny zbiornik wodny, warto wybrać się w upalne dni. Na miejscu można uprawiać sporty wodne. Polecamy wejście na górującą nad zalewem Zadzierną (724 m n.p.m.), najwyższe wzniesienie wzgórz Bramy Lubawskiej, z której rozpościera się widok na dolinę przełomu Bobru.
Droga nad Bukówkę ma nawierzchnię asfaltową w bardzo dobrym stanie. Nie ma dużych przewyższeń, toteż nadaje się do wyprawy dla rowerzystów o dużym przekroju wiekowym.
(fot. Galeria widok na zalew Bukówka z Zadziernej)
Trasa (25 km, 5.00 h): Pisarzowice – Janiszów – Stara Białka – Paprotki – ­Stara Białka – Janiszów – Pisarzowice
­
ROWEROWE MTB
Wyprawa nad Kolorowe Jeziorka to obowiązek każdego turysty. Można tam dotrzeć rowerem MTB zwiedzając po drodze kościół w Raszowie z  Mauzoleum Schaffotschów.  Proponujemy powrót na dystansie ok. 6 km tą samą trasą, ale oczywiście można ją zmodyfikować, co wiąże się z wydłużeniem lub wprowadzeniem ostrego podjazdu.
(fot. galeria rudawy, kolorowe jeziorka)
Trasa (20 km, 4:50 h): Pisarzowice – Raszów (kościół) – Wieściszowice - Kolorowe Jeziorka – Raszów (skrzyżowanie szlaków) - Pisarzowice

SAMOCHODOWE
Czeskie atrakcje. Polecamy całodzienną wyprawę do dwóch miejsc tuż za granicą państwa. Najpierw docieramy do miejscowości Mlade Buky, gdzie pokonamy napowietrzną ścieżkę prowadzącą w koronach drzew i wejdziemy na niespotykanej konstrukcji drewnianą wieżę widokową. Można też zafundować sobie zjazd saneczkowy. Jeżeli nie zatrzymają nas dodatkowe atrakcje (np. golf), a czas pozwoli, zmierzamy do Adršpach. Tam powłóczymy się po niezwykłym skalnym mieście. W drodze powrotnej w Chełmsku Śląskim trzeba zobaczyć domy tkaczy z XVIII w.
(fot. galeria skalne miasto Czechy)
Trasa (104 km, 14.00 h): Pisarzowice – Przelecz Okraj – Mala Upa – Mlade Buky – Adršpach – Chełmsko Śląskie – Lubawka – Pisarzowice

KAJAKOWE
Spływ Bobrem to przednia rozrywka. Jeżeli stan wody jest wysoki - co nie zdarza się aż tak często - wówczas praktycznie nie musimy wychodzić z kajaka. Zazwyczaj czeka nas niejednokrotne brodzenie w rzece i popychanie naszego środka transportu. Tak czy owak zabawa jest przednia. W Wojanowie koniecznie trzeba zobaczyć pałac o niezwykłej architekturze.
(fot. galeria rudawy spływ Bobrem)
Trasa (15 km, 4:50 h): Kamienna Góra – Dębrznik – Marciszów – Ciechanowice – Janowice Wielkie – Trzcińsko - Wojanów

MIESZANE
Triathlon turystyczny to najbardziej urozmaicona, ale też niezwykle wymagająca forma pokonywania terenu. Od śmiałków należy wymagać żelaznego zdrowia, ale też odpowiednich cech wolicjonalnych. Kajaki wynajmujemy od specjalizującej się w spływach firmy, o transport powrotny rowerów do Pisarzowic zadbamy już sami.
(fot. Galeria rudawy brama zamku Bolczów)
Trasa (40 km, 8:40 h):
rower MTB: Pisarzowice – Kolorowe Jeziorka – Marciszów (15 km, 2:50 h)
kajak na Bobrze: Marciszów – Trzcińsko (8 km, 2:20 h)
pieszo: Trzcińsko – Zamek Bolczów – Skalnik – Pisarzowice (17 km, 4:30 h)

Kontakt z nami

"Gościniec Skalnik"
hnowacki@wp.pl
+48 508 347 028

„Góry mają sens,
gdy jest w nich człowiek
ze swoimi uczuciami”
Andrzej Zawada

.
.
.

Nasza lokalizacja

Pisarzowice 35
58-424 Pisarzowice
GPS: 50.7818777,15.962034

© Copyright 2019 "Gościniec-Skalnik" - All Rights Reserved.